Вітаю Вас, Гість · RSS
Радимо прочитати!
Меню сайту


Форма входу



Пошук


Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031


Архів записів


Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 342


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Наші друзі


19.03.2024, 06:14
Іноді настає така мить, коли хочеться взяти книгу, закутатися у плед та поринути у світи в яких немає жодних клопотів і відпочити. Але яку книгу обрати? Ми б хотіли запропонувати Вашій увазі огляд книг, серед яких кожен знайде ту єдину для себе! Отже знайомтеся, обирайте та насолоджуйтеся!

  Марк Твен "Принц і злидар". "Одного осіннього дня, в другій чверті XVI сторічя, в стародавньому місті Лондоні в убогій сім'ї Кенті народився хлопчик, якого ніхто не хотів. Того ж самого дня народився хлопчик і в королівській сім'ї Тюдорів, яка дуже хотіла його."  Так починається знаменитий роман Марка Твена "Принц і злидар". За іронією долі бідняк том Кенті був як дві краплі води схожий на спадкоємця трону Едуарда, тож під час зустрічі принц пропонує йому помінятися одягом, аби скуштувати незнайомого життя. В результаті Едуард пізнає жахи суспільного дна, від якого його відділяла розкіш королівських покоїв, а Том, проголошений королем, виявляє себе мудрим і розважливим правителем.

Євген Замятін "Ми". Дія цього фантастичного роману відбувається в далекому майбутньому - приблизно XXVI столітті. Тогочасні люди живуть у Єдиній Державі, де панує математичний порядок: люди не мають імен - лише номери, всі носять однакову форму, живуть у прозорих будинках (аби не приховувати нічого від суспільства). В цьому світі немає людського "я" - лише потік "ми", а свобода вважається дикунством. Головний герой роману, інженер Д-503, від імені якого ведеться оповідь, з часом усе більше сумнівається в ідеальності цього порядку. Він бере участь у повстанні, метою якого є  повернути людям свободу бути самими собою. Ця книга однією з перших звернула увагу на небезпеку панування машинної цивілізації та відсутності свободи вибору.

Френсіс Скотт Фіцджеральд "Великий Гетсбі". Френсіс Фітцджеральд належав до покоління письменників, що пройшли через Першу світову війну. У романі постає американське повоєнне суспільство, де за зовнішнім блиском і розкішшю ховається духовна злиденність. Головний герой роману, незаможний клерк Нік, оселяється по сусідству із бізнесменом Джеєм Гетсбі, власником величезних статків, що живе у розкошах, постійно влаштовуючі гучні бенкети та прийоми. Заприятелювавши із Гетсбі, Нік пізнає внутрішній світ молодого багатія. Гетсбі розбагатів, але не має справжнього щастя - його кохана вийшла за іншого. Неможливість повернути її, призводить до того, що життя Гетсбі втратило сенс, і він намагається забутися, витрачаючи шалені гроші на блискучі автомобілі, дорогі костюми та розкішні вечірки.

Патрік Зюскінд "Парфумер". Цей роман оповідає про життя чоловіка, з дитинства обдарованого надзвичайною чутливістю до ароматів. Він може виокремлювати тонкі аромати з усього розмаїття міських запахів, відчувати окремі аромати на далекій відстані. Усвідомивши силу свого дару, головний герой Жан-Батіст Гренуй стає парфумером і починає експериментувати із запахами. Прагнучи домогтися любові й шани людей, він експериментує з парфумами, виготовляючи есенції, здатні затьмарити людську свідомість, одурманити людей. Однак, навіть,  результать цих експериментів залишають парфумера невдоволеним - адже кожне бажання, що збулося, миттєво породжує інше бажання...

Ясунарі Кавабата "Тисяча журавлів". Ясунарі Кавабата називав себе "народженим красою Японії". Своїм творчим кредо письменник вважав "вічний пошук краси". Тому в його творах увага зосереджена на проявах краси - червоному осінньому листі, вечоровій заграві, повному місяці, старовинній вазі; герої ж та їхні вчинки слугують ніби фоном для того, аби розгледіти красу. У повісті "Тисяча журавлів" події розвиваються на тлі чайної церемонії - старовинного японського ритуалу. Поневіряння головного героя, невлаштоване особисте життя, намагання позбутися батькової коханки, що прагне знайти йому дружину - все це часом ніби зникає в пелені пари, що підіймається від чаю, розлитого в давні чашки із власною багатовіковою історією.

Брем Стокер "Дракула". Лондонський юрист Джонатан Харкер приїздить до маєтку аристократа, графа Дракули, аби оформити папери на його майно у Лондоні. Однак, зненацька, довкола нього починають коїтися якісь жахіття. Молодик розуміє, що потрапив у пастку, влаштовану графом, який належить до старовинного ордену вампірів. Харкеру доводиться об'єднати свої зусилля зі спеціалістом з магії та містики Ван Хелсінгом, аби врятувати світ від проклятого роду Дракули. Роман ірландця Брема Стокера став класикою готичної літератури, а його герой граф-вампір Дракула - однією з найпомітніших постатей сучасної культури. 

Кобо Абе "Спалена карта". Тема самотності людини у суспільстві - одна з провідних тем у літературі ХХ ст. Японський письменник Кобо Абе торкається цієї теми практично в усіх своїх творах, однак найповніше вона втілена в романі "Спалена карта". Головний герой - приватний детектив, найнятий для розшуку зниклої людини. Під час пошуків він занурюється у сірий світ буденщини, де людям байдуже одне до одного, де всі вони перетворюються на гвинтики єдиного механізму, що працюють разом, але не стикаються одне з одним. Намагаючись знайти зниклу людину, головний герой поступово відчуває, що втрачає себе в цьому великому місті, сповненому байдужих людей.

Михайло Коцюбинський "Тіні забутих предків". Іван Палійчук із дитинства знав, що його рід ворогує із родом Гутенюків, хоч ніхто і не пам'ятав, звідки пішла та ворожнеча. Та якось, просто посеред бійки двох ворогуючих родин, Іван познайомився із дівчинкою, що походила з Гутенюкового роду. Щось сколихнулося в душі у хлопця. Дівчинка, яку звали Марічка, залишила глибокий слід у його душі. Минали роки. Іван та Марічка стали юнаком та дівчиною, а дитяча дружба переросла у кохання. Та чи можуть кохати одне одного діти з ворожих родів? Історія Ромео та Джульєтти, перенесена в розкішний світ карпатської природи та народних повір'їв, скорила не одного читача. Режисер Сергій Параджанов зняв фільм за мотивами цієї повісті, що визнаний одним з найкращих фільмів ХХ століття.

Джон Стейнбек "Грона гніву". 1930-ті роки. В США панує тяжка економічна криза, що отримала назву "Великої депресії". Зубожілі, зневірені фермери з американського Півдня збираються переселятися до великих міст, де їм обіцяють роботу і добрий заробіток. Але чи можна сліпо вірити подібним обіцянкам? Зіткнення мрії із дійсністю надламує багатьох людей - переселенці потрапляють у залюднені, необлаштовані табори, де панує хаос та анархія. Одні тягнуть в один бік, інші - в інший, справа доходить до бійки та насильства. Головний герой роману, фермер Том Джоуд, потрапивши в такий табір, захищає свого земляка від насильства і скоює ненавмисне вбивство. Він змушений тікати, але при цьому розуміє, що має завжди стояти в обороні слабких та пригноблених. 

Аркадій та Борис Стругацькі "Важко бути богом". У ХХІІ столітті людство відкрило кілька планет, на яких існують цивілізації, аналогічні із земною, які перебувають на різних історичних етапах. Задля дослідження цього космічного феномену був створений Інститут експериментальної історії. Співробітників цього інституту тренують належним чином та засилають на інші планети. На одній із планет, де панує середньовіччя, земляни створюють мережу спостерігачів. Один із них, молодий землянин, що вдає з себе родовитого аристократа, змушений віддатися важкій та небезпечній роботі - він, цивілізована людина ХХІІ століття, мусить із головою зануритися в атмосферу похмурих середніх віків - атмосферу звірства, крові та невігластва... 



Підготовлено за допомогою матеріалів журналу "Шкільна бібліотека".
Сайт створено у системі uCoz